Invertor Huawei On-Grid Trifazat SUN2000-30KTL-M3
7.990,00 Lei preț fără TVA
9.667,90 Lei (cu 21% TVA)
tbi bank info
BT Direct Rate online
Fisa tehnica
Informatii despre producator
Manual de utilizare
Certificat garantie
Certificat de conformitate
SUN2000-30KTL-M3 este un invertor On Grid trifazat, de la Huawei. Acesta face parte dintr-o serie de produse care utilizeaza topologia de circuit in trei trepte, randamentul sau maxim fiind de pana la 98.7 %. Rezultatele la testul de fotoni sunt A+/A+ atat la iradianta ridicata, cat si la iradianta medie. Cele 4 trackere MPPT cu care este echipat sunt adaptabile si flexibile pentru un randament extrem de ridicat al instalatiilor fotovoltaice utilizate. Modulul de protectie la trasnet AC si DC si posibilitatea de racire naturala a sistemului imbunatatesc fiabilitatea produsului. Cresterea randamentului invertorului este posibila prin folosirea optimizatorului Huawei SUN2000-450W-P. Astfel, acest invertor trifazat are o adaptabilitate buna la mediu si poate fi utilizat atat pentru uz casnic, cat si pentru sisteme mai mari, iar utilizarea sa este una extrem de usoara prin ecranul cu indicatori LED, adaptor WLAN si aplicatia FusionSolar (Android/iOS). Conexiunea WLAN este posibila prin folosirea unui Huawei Smart Dongle Wlan. De asemenea, este compatibil cu o conexiune 4G prin intermediul unui Huawei Dongle 4G. Puterea invertorului este de 30.0 kW, iar puterea nominala de iesire 33.000 W. Gradul de protectie este garantat de standardul IP66, invertorul fiind rezistent la apa si praf. Temperatura optima de functionare este cuprinsa in intervalul -25°C si +60°C.
Avantaje:
  • eficienta de pana la 99,5%
  • pierderi de putere mai reduse datorita declansarii mai scurte a sistemului
Specificatii tehnice
  • Greutate 43 kg
  • Dimensiuni 64.0 × 53.0 × 27.0 cm
  • Categorie putere 20~30KW, 30~50KW
  • Putere invertor 30.0 kW
  • Putere maximă invertor 33.0 kW peak
  • Randament maxim invertor 98.70%
  • Tip de unda invertor unda sinusoidala pura
  • Faza invertor trifazat
  • Numar de MPPT invertor 4
  • Tensiune de lucru MPPT invertor  200~1000V
  • Curent de intrare invertor Max.  26.0A
  • Tensiune de intrare invertor Max 1100V
  • Putere nominală de ieșire  33.000W
  • Curent de iesire Max. 47.9A
  • Distorsiune armonica totala invertor ≤ 3 %
  • Grad de protecție invertor IP66
  • Gama de temperaturi de funcționare: -25 ~ +60 °C
  • Umiditate relativă de funcționare: 0 % RH~100 % RH
  • Altitudinea de funcționare: 0 – 4.000 m (Derating > 2.000 m)
  • Răcire: Convecție natural
  • Consum in stand-by : <5.5 W